Część 1: Tworzenie czytelnej struktury strony na Futbolowo.pl

Część 1: Tworzenie czytelnej struktury strony na Futbolowo.pl

W pierwszej części poradnika dla średniozaawansowanych Użytkowników Futbolowo.pl dowiesz się, jak wykorzystać moduły menu, submenu oraz kategorii newsów do stworzenia czytelnej i wygodnej struktury swojej strony piłkarskiej.

Przed przystąpieniem do lektury działu dla średniozaawansowanych, zapoznaj się z informacjami zawartymi w artykułach dla początkujących:

Menu strony

Podstawowym elementem nawigacyjnym Twojej strony jest menu, wyświetlające się na belce pod topem. Dodając do niego pozycje, możesz wybrać spośród kilku modułów:

  • Box tekstowy – najprostszy moduł, umożliwiający wprowadzenie dowolnego tekstu, wzbogaconego o zdjęcia, filmy, linki czy ankiety.

  • Aktualności – tworzy odnośnik do listy wszystkich newsów dodanych na stronie. Można go wykorzystać do stworzenia działu opartego o kategorie newsów (więcej informacji na ten temat w dalszej części artykułu).

  • O klubie – tworzy odnośnik do systemowego działu „O klubie”, w którym znajdują się podstawowe dane na temat Twojego klubu – nazwa, herb, dane kontaktowe, barwy i opis.

  • Terminarz – tworzy odnośnik do terminarza wszystkich drużyn Twojego klubu. Możesz wybrać domyślną drużynę, rozgrywki oraz edycję, które wyświetlą się jako pierwsze po wejściu do terminarza. Dostęp do terminarza możesz uzyskać także poprzez kliknięcie guzika Zobacz terminarz i wyniki w boksie poprzedni/następny mecz.

  • Tabela – tworzy odnośnik do tabeli wszystkich drużyn Twojego klubu. Podobnie jak w przypadku terminarza, możesz wybrać domyślną drużynę, rozgrywki oraz edycję, które wyświetlą się jako pierwsze po wejściu do tabeli.

  • Galeria – tworzy odnośnik do systemowego modułu galerii zdjęć, w którym wyświetlają się wszystkie dodane przez Ciebie albumy.

  • Kadra – tworzy odnośnik do systemowego modułu z kadrami wszystkich drużyn Twojego klubu. Podobnie jak w przypadku terminarza i tabeli, możesz wybrać domyślną drużynę, rozgrywki i edycję, która wyświetli się po wybraniu tej pozycji.

  • Statystyki drużyn – tworzy odnośnik do modułu zawierającego wygenerowane automatycznie statystyki drużyn. Wybierasz domyślne rozgrywki, edycję oraz rodzaj statystyk, które pojawią się jako pierwsze po wybraniu tej pozycji w menu. Możesz przeglądać wiele rozmaitych danych: od sumy zwycięstw, poprzez liczbę kartek aż po mecze bez straconej bramki.

  • Statystyki graczy – tworzy odnośnik do modułu zawierającego wygenerowane automatycznie statystyki zawodników. Tutaj również możesz wybrać domyślne rozgrywki, edycję oraz rodzaj statystyk, które pojawią się jako pierwsze po wybraniu tej pozycji w menu. Możesz przeglądać rozmaite dane: sumę zdobytych bramek, asyst, kartek, minut na boisku i wiele innych.

  • Link zewnętrzny – umożliwia stworzenie pozycji menu, będącej linkiem do zewnętrznej treści. Możesz tam umieścić odnośnik do innej strony internetowej lub na przykład do dokumentu umieszczonego na innym serwerze.

Submenu

Dzięki submenu (czy inaczej podmenu) możesz rozszerzyć strukturę nawigacji na swojej stronie o kolejne pozycje, znajdujące się pod już istniejącymi pozycjami nadrzędnymi. Submenu wyświetla się po najechaniu kursorem na pozycję nadrzędną.

Pozycje podrzędne możesz wybierać spośród dokładnie tych samych modułów, o których pisaliśmy powyżej. Aby dodać jakąś pozycję do submenu, ustal dla niej pozycję nadrzędną (musisz ją wcześniej utworzyć).

Pozycja nadrzędna może pozostać aktywnym linkiem do jakiegoś modułu. Możesz także ustawić ją jako nieklikalną. Wówczas jej jedyną funkcją pozostanie rozwinięciu submenu po najechaniu kursorem.

Kategorie newsów

Aktualności możesz przypisywać do stworzonych samodzielnie kategorii. Warto to robić, by posortowane w taki sposób newsy zaprezentować w formie oddzielnej podstrony z wiadomościami.

Aby stworzyć podstronę, na której znajdą się wszystkie newsy określonej kategorii, wybierz rodzaj modułu Aktualności. Następnie na rozwijanej liście odnajdź odpowiednią kategorię.

Możesz w taki sposób zebrać w jedno miejsce wszystkie relacje z meczów, wywiady czy ankiety, ułatwiając czytelnikom dostęp do nich.

Gratulacje! Wiesz już, jak stworzyć czytelną strukturę swojej strony piłkarskiej. Przejdź do kolejnego artykułu, w którym dowiesz się jak zwiększyć zaangażowanie użytkowników za pomocą dostępnych modułów.

do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości