Część 3: Tworzenie strony klubu piłkarskiego

Część 3: Tworzenie strony klubu piłkarskiego

Trzecia część naszego poradnika przeznaczona jest dla wszystkich, którzy chcą założyć stronę klubu piłkarskiego. Zapraszamy do lektury!

Krok 1. – Wybór klubu z Bazy Wiedzy

Najpierw odnajdź w Bazie Wiedzy klub, którego stronę chcesz prowadzić (aby dowiedzieć się, co to jest Baza Wiedzy, zapoznaj się z pierwszą częścią poradnika). Wpisz nazwę i wybierz klub z listy, która się wyświetli. Jeżeli tworzysz nowy klub, zjedź na sam dół listy i kliknij „Dodaj nowy klub”. UWAGA! Nie dubluj klubów, które są już utworzone! Jeżeli na przykład chcesz prowadzić stronę tylko dla drużyny młodzieżowej, to będziesz mógł takiego wyboru dokonać później. Następnie kreator przeniesie Cię do okna, w którym ustalisz adres swojej strony. Będziesz mógł również wstępnie wybrać drużyny, które mają być wyświetlane na Twojej stronie. Te ustawienia możesz później dowolnie modyfikować.

Krok 2. – Konfiguracja rozgrywek

Po wybraniu klubu i założeniu strony przejdź do zakładki Dane piłkarskie -> Lista rozgrywek, by sprawdzić, do jakich lig Twój klub jest już przypisany w Bazie Wiedzy. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że przynajmniej część drużyn (najczęściej zespół seniorów) ma już wprowadzony terminarz. Dlatego możesz zająć się wprowadzaniem meczów dla innych drużyn lub uzupełniać te dane, które zaczął już wprowadzać do Bazy Wiedzy inny Użytkownik.

Jeżeli chcesz prowadzić stronę o drużynie, której jeszcze nie ma w Bazie Wiedzy (np. o trampkarzach, żakach czy zespole żeńskim), przejdź do zakładki Dane piłkarskie -> Klub i drużyny. Po kliknięciu guzika „Edytuj” i symbolu ołówka przy ramce z drużynami, możesz dodać nowy zespół.

Następnie wróć do zakładki Dane piłkarskie -> Lista rozgrywek i kliknij guzik „Dodaj”, aby przejść do kreatora rozgrywek. Postępuj zgodnie z pojawiającymi się poleceniami. Po utworzeniu nowych rozgrywek będziesz mógł dodać edycję (sezon), a do listy drużyn wpisać swój nowo utworzony zespół.

Krok 3. – Konfiguracja kadry

Gdy skonfigurowałeś już rozgrywki, przejdź do zakładki Dane piłkarskie -> Ludzie. Za pomocą rozwijanych list na górze strony możesz przełączać się pomiędzy drużynami, rozgrywkami i edycjami. Jeśli kadry nie ma jeszcze w Bazy Wiedzy, możesz sam dodać zawodników, klikając guzik „Dodaj”. Pamiętaj, że kadrę uzupełniasz oddzielnie dla konkretnej drużyny, konkretnych rozgrywek i konkretnej edycji (sezonu).

Przejdź do kolejnej części poradnika, aby dowiedzieć się, jak założyć stronę rozgrywek piłkarskich.

do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości