Część 2: Wybór rodzaju strony

Część 2: Wybór rodzaju strony

W drugiej części poradnika dla początkujących Użytkowników Futbolowo.pl dowiesz się, jakie rodzaje stron piłkarskich możesz utworzyć i czym różnią się trzy dostępne warianty. Zapraszamy do lektury!

Przed zapoznaniem się z informacjami z drugiej części poradnika, zajrzyj do części pierwszej, w której dowiesz się, co to jest Futbolowo.pl i Baza Wiedzy.

Krok 1. – Rejestracja

Aby rozpocząć korzystanie z Futbolowo.pl, musisz się zarejestrować. Na stronie głównej kliknij guzik Rejestracja i wypełnij krótki formularz. Po zalogowaniu się uzyskasz dostęp do Panelu Administratora.

Na stronie głównej Panelu Administratora zobaczysz aktualności ze stron, które dodałeś do obserwowanych. Możesz przejść do szukania znajomych lub rozpocząć konwersację z innymi Użytkownikami, ale w tym momencie skupmy się na tworzeniu strony piłkarskiej. Kliknij „+ utwórz stronę”.

Krok 2. – Rozpoczęcie – wybór rodzaju strony

Na początku musisz zdecydować, jakiego rodzaju stronę chcesz prowadzić. Oczywiście możesz założyć kilka różnych witryn – nie ma pod tym względem żadnych ograniczeń. Pamiętaj jednak, że każda z trzech opcji zawiera inne funkcjonalności, a po dokonaniu wyboru, nie da się już zmienić rodzaju utworzonej strony.

  • Strona klubu piłkarskiego – wybierz tę opcję, jeśli chcesz prowadzić stronę dla jednej lub kilku drużyn zrzeszonych w jakimś klubie. Później będziesz mógł dokonać wyboru, czy chcesz informować o seniorach, czy może o trampkarzach lub orlikach starszych. Ten rodzaj strony zawiera wszystkie funkcjonalności, takie jak tabele, terminarze, kadry, statystyki drużyn, statystyki zawodników i inne.

  • Strona rozgrywek piłkarskich – wybierz tę opcję, jeśli chcesz prowadzić stronę dla jednych, konkretnych rozgrywek (np. Ligi Mistrzów, polskiej Ekstraklasy czy amatorskiego turnieju w Twojej miejscowości). Strona zawiera wszystkie funkcjonalności dostępne także w przypadku strony klubowej, ale na jednej witrynie rozgrywkowej możesz prezentować dane tylko z jednych rozgrywek.

  • Strona blogowa – wybierz tę opcję, jeśli chcesz skupić się tylko na pisaniu aktualności oraz tworzeniu podstron tekstowych. Na tego typu stronie nie ma możliwości wyświetlania terminarzy, tabel, kadr czy statystyk.

Przejdź do kolejnej części poradnika, w której dowiesz się, jak rozpocząć tworzenie strony klubu piłkarskiego oraz jak wstępnie ją skonfigurować.

do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości