Część 4: Tworzenie strony rozgrywek piłkarskich

Część 4: Tworzenie strony rozgrywek piłkarskich

Kolejna część poradnika dla początkujących Użytkowników Futbolowo.pl dotyczy tworzenia strony rozgrywek piłkarskich. Dowiesz się, jak poprawnie skonfigurować taki wariant strony, jaki rodzaj rozgrywek wybrać i jak uzupełnić podstawowe informacje.

Krok 1. – Wybór rozgrywek z Bazy Wiedzy, rodzaje rozgrywek

Tworząc stronę rozgrywek piłkarskich, na początek musisz wybrać lub dodać rozgrywki. Jeżeli chcesz prowadzić witrynę o Ekstraklasie, Lidze Mistrzów czy którejś z lig regionalnych, to te rozgrywki na pewno są już w Bazie Wiedzy (nie wiesz, co to jest Baza Wiedzy? Przeczytaj pierwszą część poradnika). Nie dodawaj więc nowych, ale wybierz odpowiednie z listy propozycji. Pamiętaj, że poszczególne edycje (sezony) dodajemy w obrębie konkretnych rozgrywek (nie tworzymy nowych rozgrywek, aby wprowadzić nowy sezon).

Jeżeli natomiast chcesz na swojej stronie informować na przykład o amatorskim turnieju rozgrywanym w Twojej miejscowości, to zjedź na sam dół wspomnianej listy propozycji i kliknij „Dodaj nowe rozgrywki”. Postępuj zgodnie z poleceniami wyświetlanymi na ekranie.

Dodając nową edycję rozgrywek, będziesz musiał określić ich rodzaj, wybierając jedną spośród 3 opcji (pamiętaj, że po dokonaniu wyboru, nie będziesz już go mógł później zmienić):

  • Rozgrywki ligowe – tradycyjna liga rozgrywana systemem „każdy z każdym”, podzielona na kolejki.
  • Rozgrywki turniejowe – podzielone na fazę grupową oraz fazę play-off.
  • Rozgrywki pucharowe – zawierają wyłącznie rundy pucharowe, nie jest wyświetlana tabela.

Krok 2. – Ustawienie drużyn

Po skonfigurowaniu rozgrywek przejdź do zakładki Dane piłkarskie -> Informacje o rozgrywkach. Wybierz odpowiednią edycję i wejdź w Listę drużyn. Możesz tam dodać zespoły, które uczestniczą w rozgrywkach. Pamiętaj, by wybierać z listy znajdujących się już w Bazie Wiedzy zespołów. Jeżeli klub nie został jeszcze utworzony, zjedź na sam dół listy i kliknij „Dodaj nowy klub”.

Krok 3. – Uzupełnianie zawodników

Gdy dodasz już drużyny do rozgrywek, przejdź do zakładki Dane piłkarskie -> Drużyny i ludzie. Listy na górze strony pozwalają Ci wybrać edycję i odpowiedni zespół. Aby dodać do kadry zawodnika, kliknij guzik „Dodaj”. Pamiętaj, aby nie dublować znajdujących się już w Bazie Wiedzy graczy. Przejrzyj dokładnie listę propozycji i wybierz odpowiedniego gracza. Jeżeli upewniłeś się, że nie ma go w bazie, zjedź na sam dół listy i kliknij „Dodaj nową osobę”.

Wiesz już, jak poprawnie skonfigurować podstawową zawartość Twojej strony, czyli drużyny, rozgrywki oraz kadry. Przeczytaj kolejny artykuł, w którym dowiesz się, w jaki sposób zarządzać wyglądem strony i dodawać podstawowe informacje.

do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości