Futbolowo 2.0 – pytania i odpowiedzi

Futbolowo 2.0 – pytania i odpowiedzi

Poniżej znajdują się odpowiedzi na część pytań związanych ze startem nowego Futbolowo.pl, które zadaliście nam w komentarzach pod wpisami, na blogu lub drogą mailową. Zachęcamy do przeczytania.

Dlaczego powstało Futbolowo 2.0?

Futbolowo 1.0 zostało uruchomione publicznie w lutym 2008. Przez kolejne lata wprowadzaliśmy nowe funkcjonalności, poprawialiśmy błędy, aż doszliśmy w końcu do momentu, w którym dalszy rozwój Futbolowo.pl jest niemożliwy bez wprowadzenia całkowicie nowej wersji systemu. Wersji nowoczesnej technologicznie i bardziej elastycznej, przez co znacznie skrócimy czas reakcji na Wasze potrzeby.

Czym się różni Futbolowo 2.0 od Futbolowo 1.0?

Futbolowo 2.0 to całkowicie nowa szata graficzna stron klubowych i panelu administracyjnego, dopasowana do współczesnych trendów w projektowaniu stron WWW. Zawiera również Bazę Wiedzy (umożliwiającą wymianę treści piłkarskich pomiędzy stronami klubów grających w tej samej lidze, takich jak statystki meczu, kadra, terminarz), możliwość prowadzenia wielu stron z jednego konta administracyjnego, 5 GB powierzchni dyskowej na zdjęcia w darmowym koncie oraz obsługę rozgrywek turniejowych oraz pucharowych. W obecnej wersji Futbolowo 2.0 brakuje kilku opcji z Futbolowo 1.0, które będą sukcesywnie dodawane.

Czy Futbolowo 1.0 będzie wyłączone?

W przyszłości Futbolowo 1.0 zostanie wyłączone, o czym poinformujemy Was z 6-miesięcznym wyprzedzeniem, abyście mieli czas na przeniesie potrzebnych Wam danych do Futbolowo 2.0. W najbliższym czasie stary system na pewno nie zostanie wyłączony, bo chcemy, aby każdy z Was mógł się na spokojnie zapoznać z Futbolowo 2.0.

Pod jakim adresem tworzone będą strony na Futbolowo 2.0?

Strony na Futbolowo 2.0 tworzone są pod adresem nazwaklubu.futbolowo.pl. Zabezpieczyliśmy możliwość stworzenia strony o takim adresie, który już istnieje w Futbolowo 1.0.

Kiedy będzie można przenieść stronę z Futbolowo 1.0 na Futbolowo 2.0?

Strony z Futbolowo 1.0, można przenosić już teraz na Futbolowo 2.0, ale wiąże się to z ręcznym przenoszeniem danych, czyli najlepiej zrobić to w następujący sposób:

a) Stwórz stronę na Futbolowo 2.0 o podobnej nazwie jak na Futbolowo 1.0.

b) Część danych związanych z rozgrywkami (terminarze, tabele, wyniki) zostanie pobranych automatycznie z Bazy Wiedzy. Pozostałe informacje musisz wprowadzić ręcznie.

c) Zgłoś nam chęć przeniesienia nazwy strony z Futbolowo 1.0 na stronę stworzoną na Futbolowo 2.0, następnie  wykonamy dla Ciebie zmianę i nowa strona będzie pod starym adresem, a stara strona będzie dostępna z literą "s" w nazwie strony. W praktyce będzie wyglądało to tak:

- nowa strona pod starym adresem http://blekitnitarnow.futbolowo.pl

- stara strona pod adresem z literą "s" w nazwie http://blekitnitarnow.s.futbolowo.pl)

Po uruchomieniu nowej strony pod starym adresem, możecie rozpocząć przenoszenie tych danych archiwalnych, które uważacie, że się Wam przydadzą. Wasza stara strona będzie dostępna do czasu wyłączenia Futbolowo 1.0. Na chwilę obecną nie ma mechanizmów do automatycznego importu danych z Futbolowo 1.0 do Futbolowo 2.0, obie wersje systemu różnią się od siebie na tyle, że w przyszłości przed zamknięciem Futbolowo 1.0 będzie możliwe automatyczne przeniesie części danych ze starszej wersji do nowej, nie wszystkich. Dlatego tu prosimy Was o wyrozumiałość i pomoc, aby w miarę możliwości i chęci z Waszej strony o własnoręcznie przenoszenie danych z Waszych stron, jak już się zdecydujecie na przejście na Futbolowo 2.0.

Co jeśli mam wykupione roczne konto premium na 1.0? Jeśli utworzę stronę na 2.0 subskrypcja będzie przeniesiona?

Tak, Twoja nowa strona na Futbolowo 2.0 otrzyma status premium, a strona na Futbolowo 1.0 stanie się stroną darmową.

Dlaczego herb mojego klubu jest ucięty?

Herby w Futbolowo 2.0 prezentowane są na okręgu. Aby Twój herb ładnie się wyświetlał, musi zostać odpowiednio wycięty. Aby poprawnie wyciąć herb, nie może on zajmować całej powierzchni pliku graficznego, a musi mieć zostawione odpowiednie marginesy, które  w trakcie wycinania na okręgu zostaną odcięte. 

Jeśli chcesz zgłosić usterkę albo masz wątpliwości związane z obsługą, zachęcamy do korzystania z naszego helpdesku. Zobacz jak uzyskać pomoc za pośrednictwem helpdesku.

Komentarze

Dodaj komentarz
 • Sebastian Skonieczka napisał
  Oczekujecie i zachęcacie aby każdy przechodził na to Futbolowo 2.0 chociaż jak na razie po niecałym roku pracy na tej stronie śmiem twierdzić że to syf!!! Skoro jestem współadministratorem i kolega jest administratorem to moim zdaniem my decydujemy o wyglądzie strony, a przede wszystkim o rozgrywkach w jakich nasz zespół występuje. Wy wprowadziliście otwartą bazę danych co powoduje ogromny bałagan, dlaczego? Nasz zespół ma 3 drużyny: Seniorów w V lidze, Trampkarzy i młodzików. Teraz każda drużyna wprowadza jakieś własne rozgrywki dopisuje do nich nasz zespół a efekt jest taki, że mamy potrojone rozgrywki młodzików a co gorsza ktoś wpisał jedne z tych rozgrywek jako pierwszy zespół i teraz gdy wchodzimy na stronę widnieje wynik tych rozgrywek zamiast naszej pierwszej drużyny czyli seniorów. Moim zdaniem to nie ma sensu, że każdy ma prawo swoimi zmianami ingerować w naszą stronę

  Administrator Futbolowo.pl napisał
  Proszę zgłosić problem z zdublowanymi drużynami za pomocą przycisku pomocy technicznej, zrobimy z tym porządek.
 • Kolejarz Knapy napisał
  Czemu nie mogę przejść do panelu strony jako administrator. Dostałem zaproszenie do bycia administratorem i nie mogę pracować. Co jest grane ?

  Administrator Futbolowo.pl napisał
  Trzeba potwierdzić bycie współadministratorem klikając w link wysłany do Państwa drogą mailową.
 • Paweł Delimata napisał
  1) Czy tylko ja mam wrażenie, że byłoby pewnym ułatwieniem w administrowaniu strony premium, gdyby w panelu własne reklamy było rozgraniczenie na każde miejsce wyświetlania a nie tylko na 3 sektory? Myślę, że nie zajęłoby to wiele czasu programistom futbolowo, a byłoby przydatne, przynajmniej dla mnie. Przy okazji można by umożliwić umieszczanie tam plików GIF a nie tylko JPG
  2) Czy w futbolowo 2.0 istnieje gdzieś taka czarodziejska funkcja znana z 1.0 "aktualizuj stronę". W 1.0 po kliknięci tego przycisku treści własnie wstawione/uaktualnione prawie natychmiast były dostępne dla użytkownika odwiedzającego stronę. W 2.0 trzeba czekać jakiś bliżej nieokreślony czas nim coś się na stronie pojawi...?
  Chyba, że się mylę...?

  Administrator Futbolowo.pl napisał
  Póki co nie planujemy modyfikowania modułu własnych reklam. Jeśli chodzi o funkcję "aktualizuj stronę" - w nowej wersji systemu nie ma takiego guzika, bo aktualizacja następuje automatycznie. Czasem trzeba odczekać kilka minut aż system przeliczy tabele czy statystyki.
 • LKS Brzeźce napisał
  Jeszcze jedno pytanie. W grupach młodzieżowych tzn orlikach, żakach drużyny grają turnieje 3-4 zespoły. Jak wprowadzić kilka meczy w jednej kolejce tych samych drużyn ??

  Administrator Futbolowo.pl napisał
  W jednej kolejce można wprowadzić tylko jeden mecz danego zespołu. W przypadku takiego turnieju należałoby rozpisać spotkania na osobne rundy czy kolejki. W razie dalszych wątpliwości proszę kontaktować się ze wsparciem - zielony guzik "Pomoc techniczna" po prawej stronie ekranu w Panelu Administratora.
  LKS Brzeźce napisał
  Będzie to kiedyś zmienione jak w futbolowo 1.0 ?? Byłoby to duże ułatwienie gdyż licząc średnio 10 kolejek x 3 mecze to daje 30 meczy=kolejek na sezon. W jednym turnieju grają 3 zespoły w drugim 4 to ciężko to będzie podzielić na równe kolejki. Pozdrawiam
  Administrator Futbolowo.pl napisał
  Obecnie nie możemy tego obiecać.
 • LKS Brzeźce napisał
  Witam,

  Kilka pytań które zostały już ruszone:

  1. Jak zmiany w edytorze tekstowym ?? Kiedy będzie można wprowadzać tabelę?? Można by jeszcze dodać np kilka kolorów wypełniania pól w tabelach

  2. Jak wcześniej pisał - pgszalast@gazeta.pl napisał 02.11.2014 18:29
  "Pracuję nad stroną zespołu, który obecnie nie bierze udziału w rozgrywkach i mam problem z dodaniem kadry. To znaczy mogę dodać ją tylko jako box tekstowy natomiast dodając to jako "Kadrę" muszę wybrać rozgrywki, a to akurat nie jest możliwe. Można to obejść?"

  Pozdrawiam

  Administrator Futbolowo.pl napisał
  Jeśli chodzi o możliwość dodawania tabel w edytorze tekstu, to taka opcja pojawi się wkrótce. W tym momencie nie możemy jednak obiecać konkretnego terminu.
  Co do kadry dla zespołu, który nie uczestniczy w rozgrywkach, to obecnie nie mamy w planach dodawania takiego systemowego rozwiązania.
 • Huragan Gdańsk napisał
  Witam.
  Proszę o informację jak traktować liczbę odsłon i wyzyt. Jaka jest różnica?
  Dzięki

  Administrator Futbolowo.pl napisał
  Zajrzyj do jednego z artykułów Poradnika dla Użytkowników, w którym można znaleźć informacje na temat monitorowania popularności swojej strony piłkarskiej. Kwestie, o które pytasz, są tam dokładnie opisane - http://blog.futbolowo.pl/news/cat/927/article/czesc-3-monitorowanie-popularnosci-swojej-strony-pilkarskiej
 • Admin2000 napisał
  Jeśli zarejestruję się na futbolowo.beta to jak dodać mnie jako współadministratora na stronie futbolowo 1.0?

  Administrator Futbolowo.pl napisał
  Abyś mógł być dodany jako współadministrator strony na Futbolowo 1.0, musisz utworzyć konto w starym systemie. W tym celu wejdź na dowolną stronę utworzoną na Futbolowo 1.0, na samej górze ekranu kliknij w zakładkę "Logowanie", a następnie w guzik "Zarejestruj się".
 • pionier1994 napisał
  Mam kilka uwag/pytań:
  1.Jak się chce dodac strzelców lub kartkowiczów z meczu to przy wpisywaniu nazwiska wyskakują zawodnicy nie tylko z mojego klubu.Dałoby rade zrobiś tak jak jest przy wpisywaniu składu meczowego?

  2.W edyrorze tektstowym nie da się zrobić większej przerwy między tekstem niż jedna linijka.Można to zmienić?

  3.Jak długo się czeka na przepięcie strony z futbolowo2 na futbolowo1?

  Administrator Futbolowo.pl napisał (Edytowany przez administratora)
  1. Tak. Taka opcja zostanie wprowadzona w przyszłości.
  2. Sprawdzimy problem.
  3. Przepięcie adresu strony z nowego systemu na stary nie jest możliwe. Natomiast jeśli chodzi o zmianę adresu ze starej strony na nową, to zazwyczaj nie trwa to dłużej niż 72 godziny.

  Na przyszłość prosimy o kontakt bezpośrednio ze wsparciem - zielony guzik "Pomoc techniczna" po prawej stronie ekranu w Panelu Administratora. W taki sposób najszybciej będziemy mogli zlokalizować ewentualne usterki i rozwiązać problemy.
 • pionier1994 napisał
  1.Uważam brak możliwiości zmiany koloru i wielkości czcionki za jakieś nieporozumienie...a także brak możliwości wstawienia jakichkolwiek tabel, tabelek itp.Myśle że nic się nie stanie jak dacie taką możliwość.Ja np. wacham się czy przejść na Futbolowo 2 tylko dlatego że tego tu nie ma.I myśle że nie tylko ja tak mysle...

  2.Czy planujecie dodać coś takiego jak licznik ile razy był czytany przez użytkowników dany news?

  Administrator Futbolowo.pl napisał
  Dzięki za opinie. Jeśli chodzi o dodawanie tabelek w edytorze tekstu, to weźmiemy pod uwagę taką opcję podczas planowania kolejnych usprawnień. Co do zmieniania koloru czcionek - w trosce o estetykę stron i po doświadczeniach z Futbolowo 1.0, zrezygnowaliśmy z takiej możliwości i nie planujemy jej wprowadzenia,
  Jeśli chodzi o licznik odsłon aktualności - tak, mamy w planach dodanie takiej funkcjonalności. Póki co niestety nie jesteśmy w stanie podać dokładniejszego terminu jej wprowadzenia.
 • Sebastian Skonieczka napisał
  Chciałbym nawiązać do pytania Pana Rafała Kraśniaka, który pytał o ankietę w sprawie futbolowo1.0 odpowiedzieliście, że dalej może korzystać ze starej wersji bo nie planujecie w najbliższym czasie jej wyłączenia, a przecież to pytanie padało wielokrotnie kilka miesięcy temu, o odpowiedź brzmiała że futbolowo 1.0 zostanie usunięte do końca roku, a teraz piszecie zupełnie co innego

  Administrator Futbolowo.pl napisał
  Decyzja o niewyłączaniu starej wersji systemu do końca zeszłego roku zapadła już dawno (wcześniej niż kilka miesięcy temu) i informowaliśmy Was o tym w odpowiedziach zarówno na komentarze, jak i na zapytania, które do nas kierowaliście.
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości