Futbolowo 2.0 – pytania i odpowiedzi

Futbolowo 2.0 – pytania i odpowiedzi

Poniżej znajdują się odpowiedzi na część pytań związanych ze startem nowego Futbolowo.pl, które zadaliście nam w komentarzach pod wpisami, na blogu lub drogą mailową. Zachęcamy do przeczytania.

Dlaczego powstało Futbolowo 2.0?

Futbolowo 1.0 zostało uruchomione publicznie w lutym 2008. Przez kolejne lata wprowadzaliśmy nowe funkcjonalności, poprawialiśmy błędy, aż doszliśmy w końcu do momentu, w którym dalszy rozwój Futbolowo.pl jest niemożliwy bez wprowadzenia całkowicie nowej wersji systemu. Wersji nowoczesnej technologicznie i bardziej elastycznej, przez co znacznie skrócimy czas reakcji na Wasze potrzeby.

Czym się różni Futbolowo 2.0 od Futbolowo 1.0?

Futbolowo 2.0 to całkowicie nowa szata graficzna stron klubowych i panelu administracyjnego, dopasowana do współczesnych trendów w projektowaniu stron WWW. Zawiera również Bazę Wiedzy (umożliwiającą wymianę treści piłkarskich pomiędzy stronami klubów grających w tej samej lidze, takich jak statystki meczu, kadra, terminarz), możliwość prowadzenia wielu stron z jednego konta administracyjnego, 5 GB powierzchni dyskowej na zdjęcia w darmowym koncie oraz obsługę rozgrywek turniejowych oraz pucharowych. W obecnej wersji Futbolowo 2.0 brakuje kilku opcji z Futbolowo 1.0, które będą sukcesywnie dodawane.

Czy Futbolowo 1.0 będzie wyłączone?

W przyszłości Futbolowo 1.0 zostanie wyłączone, o czym poinformujemy Was z 6-miesięcznym wyprzedzeniem, abyście mieli czas na przeniesie potrzebnych Wam danych do Futbolowo 2.0. W najbliższym czasie stary system na pewno nie zostanie wyłączony, bo chcemy, aby każdy z Was mógł się na spokojnie zapoznać z Futbolowo 2.0.

Pod jakim adresem tworzone będą strony na Futbolowo 2.0?

Strony na Futbolowo 2.0 tworzone są pod adresem nazwaklubu.futbolowo.pl. Zabezpieczyliśmy możliwość stworzenia strony o takim adresie, który już istnieje w Futbolowo 1.0.

Kiedy będzie można przenieść stronę z Futbolowo 1.0 na Futbolowo 2.0?

Strony z Futbolowo 1.0, można przenosić już teraz na Futbolowo 2.0, ale wiąże się to z ręcznym przenoszeniem danych, czyli najlepiej zrobić to w następujący sposób:

a) Stwórz stronę na Futbolowo 2.0 o podobnej nazwie jak na Futbolowo 1.0.

b) Część danych związanych z rozgrywkami (terminarze, tabele, wyniki) zostanie pobranych automatycznie z Bazy Wiedzy. Pozostałe informacje musisz wprowadzić ręcznie.

c) Zgłoś nam chęć przeniesienia nazwy strony z Futbolowo 1.0 na stronę stworzoną na Futbolowo 2.0, następnie  wykonamy dla Ciebie zmianę i nowa strona będzie pod starym adresem, a stara strona będzie dostępna z literą "s" w nazwie strony. W praktyce będzie wyglądało to tak:

- nowa strona pod starym adresem http://blekitnitarnow.futbolowo.pl

- stara strona pod adresem z literą "s" w nazwie http://blekitnitarnow.s.futbolowo.pl)

Po uruchomieniu nowej strony pod starym adresem, możecie rozpocząć przenoszenie tych danych archiwalnych, które uważacie, że się Wam przydadzą. Wasza stara strona będzie dostępna do czasu wyłączenia Futbolowo 1.0. Na chwilę obecną nie ma mechanizmów do automatycznego importu danych z Futbolowo 1.0 do Futbolowo 2.0, obie wersje systemu różnią się od siebie na tyle, że w przyszłości przed zamknięciem Futbolowo 1.0 będzie możliwe automatyczne przeniesie części danych ze starszej wersji do nowej, nie wszystkich. Dlatego tu prosimy Was o wyrozumiałość i pomoc, aby w miarę możliwości i chęci z Waszej strony o własnoręcznie przenoszenie danych z Waszych stron, jak już się zdecydujecie na przejście na Futbolowo 2.0.

Co jeśli mam wykupione roczne konto premium na 1.0? Jeśli utworzę stronę na 2.0 subskrypcja będzie przeniesiona?

Tak, Twoja nowa strona na Futbolowo 2.0 otrzyma status premium, a strona na Futbolowo 1.0 stanie się stroną darmową.

Dlaczego herb mojego klubu jest ucięty?

Herby w Futbolowo 2.0 prezentowane są na okręgu. Aby Twój herb ładnie się wyświetlał, musi zostać odpowiednio wycięty. Aby poprawnie wyciąć herb, nie może on zajmować całej powierzchni pliku graficznego, a musi mieć zostawione odpowiednie marginesy, które  w trakcie wycinania na okręgu zostaną odcięte. 

Jeśli chcesz zgłosić usterkę albo masz wątpliwości związane z obsługą, zachęcamy do korzystania z naszego helpdesku. Zobacz jak uzyskać pomoc za pośrednictwem helpdesku.

Komentarze

Dodaj komentarz
 • Rafał Kraśnianka napisał
  Powinna zostać stworzona ankieta na temat która jest lepsza wersja futbolowo 1.0 czy 2.0. Moim zdanie wersja 1.0 jest lepsza niż 2.0 i nie powinna być wyłączona.

  Administrator Futbolowo.pl napisał
  Dzięki za opinię. Nie mamy w planach tego typu ankiety, bo Futbolowo 2.0 nie jest alternatywą dla starego systemu, ale jego naturalną kontynuacją i unowocześnieniem. Pamiętaj też, że nowy system cały czas jest w fazie rozwoju, a kolejne funkcjonalności będą sukcesywnie dodawane. Jeśli wersja 1.0 jest według Ciebie lepsza, to nic nie stoi na przeszkodzie, byś z niej korzystał. W najbliższym czasie nie planujemy wyłączenia starego systemu.
 • Kolejarz Knapy napisał
  Jak mogę usunąć swoją stronę ? bo chcę ją założyć jeszcze raz. Ponieważ za pierwszym razem popełniłem kilka błędów. prosze o pomoc

  Administrator Futbolowo.pl napisał
  Proszę skontaktować się ze wsparciem (zielony guzik "Pomoc techniczna" po prawej stronie ekranu w Panelu Administratora). Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości i naprawimy te błędy bez usuwania strony.
 • Stanisław Gramann napisał
  Rozumiem potrzebę zamieszczania reklam i zarabiania za swoją pracę, zwłaszcza nad tak złożonym projektem. Ale uważam, że cztery reklamy na jednej stronie z newsem to za dużo. Zwłaszcza przedzielanie tekstu obrazkiem z reklamą jest złe. Potraficie sobie wyobrazić newsa z komunikatem wyborczym, a w środku reklamą z inną osobą kandydata, niekoniecznie z tego samego ugrupowania? Na stronie oficjalnej? I jak ja mam się z tego wytłumaczyć?
  Konto premium opłacałem kilka razy, ale mimo wykupu, opieki technicznej również w weekend nie było, a błędów było dużo. To tak, jakby zamknąć kino na weekend, żeby nie płacić obsłudze za pracę w sobotę i niedzielę. Strona oficjalna, z błędnie zliczoną tabelą, to nie jest do przyjęcia. Myślałem, że konto premium ten problem rozwiąże.
  Mimo wszystko dzięki za włożoną pracę. Życzę jak najmniej konieczności interwencji i usterek, dobrych pomysłów i realizacji.

  Administrator Futbolowo.pl napisał
  Dzięki raz jeszcze za opinię. Staramy się osiągnąć złoty środek pomiędzy oczywistą funkcją reklam a ich uciążliwością dla Was, Użytkowników. Co do "konfliktu" w newsie dotyczącym wyborów - niestety tak działa reklama kontekstowa. Jako Futbolowo udostępniamy obszar, na którym jest wyświetlana, a jej treść dopasowuje się do konkretnego internauty - ktoś może w tym miejscu mieć reklamę najnowszego modelu samochodu, a ktoś inny reklamę wyborczą. Oczywiście rozumiem, że w takiej sytuacji musiało być nieprzyjemnie, ale niestety nie mamy wpływu na to, jakie reklamy kontekstowe są wyświetlane u każdego Użytkownika.
  Co do opieki technicznej w weekendy - reagujemy na zdarzenia krytyczne, które uniemożliwiają korzystanie z Futbolowo (na przykład awarie serwerów). Zgadza się, że byłoby doskonale, gdybyśmy na bieżąco mogli rozwiązywać wszystkie zgłoszenia - także w weekendu. Niestety ze względu na koszty, w najbliższym czasie taka opcja najprawdopodobniej się nie pojawi. Proszę jednak pamiętać, że naszym celem jest tworzenie takich rozwiązań, które nie będą generowały błędów wymagających natychmiastowej interwencji programistów. Z czasem usterek będzie coraz mniej. Jednak póki Futbolowo jest w fazie beta, prosimy jeszcze o cierpliwość.
 • Stanisław Gramann napisał
  Panowie, opamiętajcie się z tymi reklamami. Teraz są nawet w środku newsa. Czasem nawet w pół zdania. Jak to ma wyglądać? Kto to będzie czytał? Na oficjalnych stronach? Wiem, mogę za jedyne 29 złotych miesięcznie wykupić opcję bez reklam. Ciekawe skąd podwyżka, bo nie zauważyłem jakiejś poprawy w ostatnim czasie, jakiś nowym pomysłów. Nie chcę płacić za produkt, w którym co dwa dni występuje jakaś poważna usterka. Zgłosiłem ponad dwadzieścia usterek i to takich kluczowych jak błąd zliczania tabeli, brak statystyk zawodników itp. W dodatku nie chcę płacić za usługę, w której dział pomocy ma wolne weekendy. Od piątku popołudnia do poniedziałku NIKT błędów nie naprawia, a to przecież kluczowy czas dla stron piłkarskich. Przykre. Wspominacie o poprawianiu błędów i NIC nie zmienia się. Dalej składy wybieramy z bezsensownej Bazy, której nikt nie potrzebuje, dalej przy dodawaniu zdjęć zawodników jesteśmy "wyrzucani" do wyboru zespołów i tak dalej, i tym podobnie. Szablony kolorystyczne? NIE MA. Edycja tekstu? NIE MA. Bo tak łatwiej kontrolować i wstawiać REKLAMY, prawda? A to że futbolowo straciło swoją największą zdobycz: INDYWIDUALNY STYL, czasem kiepski, czasem brzydki, ale INDYWIDUALNY, to nikogo nie obchodzi. Szkoda. Jeśli robicie to dla ludzi, dla nas, to zmieńcie podejście, a jak chodzi tylko o REKLAMY, to ok, rozumiem...

  Administrator Futbolowo.pl napisał
  Dziękujemy za obszerną opinię. Co do reklam - rozumiemy, że mogą być uciążliwe, ale niestety współczesne media nie mogą bez nich działać. Futbolowo.pl jest normalną firmą, która musi zarabiać na swoje funkcjonowanie - dzięki obecności reklam możemy Wam udostępniać darmowe narzędzia do tworzenia stron - bez reklam nie byłoby Futbolowo.

  Co do kont premium - jest to opcja nieobowiązkowa, przeznaczona wyłącznie dla tych, którzy uznają ją za użyteczną. Futbolowo.pl w darmowej wersji jest w pełni funkcjonalne, więc jeżeli uważasz, że oferta abonamentowa jest kiepska, to po prostu jej nie wybieraj. Cały czas rozwijamy nowe funkcjonalności, które w przyszłości wzbogacą między innymi konto premium i może wtedy stanie się ono dla Ciebie bardziej wartościowe.

  Z jednej strony narzekasz na obecność reklam oraz ceny opcjonalnych kont premium (czyli źródło dochodów Futbolowo), a z drugiej chciałbyś, by nasi programiści pracowali w weekendy. Nie da się pogodzić tych dwóch rzeczy. Dodatkowa praca, to dodatkowe koszty, które muszą być pokryte dochodami z reklam. Futbolowo.pl nie jest ogromną korporacją, w której pracują dziesiątki programistów - moce przerobowe są ograniczone. Dlatego na niektóre poprawki trzeba czasem poczekać dłużej. Dokładamy wszelkich starań, aby pojawiające się błędy naprawiać jak najszybciej, ale nie zawsze niestety jest to możliwe. Zresztą sam dobrze o tym wiesz, bo część zgłaszanych przez Ciebie w ciągu ostatnich miesięcy usterek naprawiliśmy niemal od ręki. Docelowo chcemy, by usterek nie było w ogóle, ale Futbolowo 2.0 wciąż jest w fazie beta, więc błędy póki co będą się pojawiać.

  Futbolowo.pl nie istniałoby bez Użytkowników i to dla Was właśnie je tworzymy. Nowe opcje i funkcjonalności rozwijamy w oparciu o Wasze opinie i propozycje. Cały czas monitorujemy Waszą aktywność na Futbolowo i na tej podstawie planujemy kolejne kroki.
 • pgszalast@gazeta.pl napisał
  Pracuję nad stroną zespołu, który obecnie nie bierze udziału w rozgrywkach i mam problem z dodaniem kadry. To znaczy mogę dodać ją tylko jako box tekstowy natomiast dodając to jako "Kadrę" muszę wybrać rozgrywki, a to akurat nie jest możliwe. Można to obejść?

  Administrator Futbolowo.pl napisał
  Obecnie nie mamy systemowego rozwiązania umożliwiającego dodawanie zawodników do zespołu, który nie bierze udziału w rozgrywkach. Taka opcja pojawi się w przyszłości, a póki co w przypadku takich drużyn trzeba skorzystać z podstrony tekstowej.
 • Kolejarz Knapy napisał
  Czemu w mich rozgrywkach juniorów pisze że nieaktualna ?

  Administrator Futbolowo.pl napisał
  Proszę zgłaszać problemy techniczne bezpośrednio do wsparcia - zielony guzik "Pomoc Techniczna" po prawej stronie ekranu w Panelu Administratora. W ten sposób będziemy mogli najszybciej sprawdzić problem i naprawić ewentualną usterkę.
 • Gwiazda Toruń napisał
  Zgłaszałem problem do Pomocy Technicznej. Bez efektu.
  Chodzi o dwie sprawy:
  1. Dlaczego nie można odznaczyć kwadracika przy "opuścił klub"? Po przeładowaniu znowu widnieje zaznaczenie, a na stronie dany zawodnik nadal jest wśród tych , którzy opuścili klub. Poza tym nie ma możliwości usunięcia zawodnika (na przykład błędnie przypisanego do drużyny).
  2. Automatyczne dodanie pozycji zawodnika działa tylko dla składu wyjściowego. Dla rezerwowych nie. Przecież niektórzy zawodnicy zawsze będą tylko rezerwowymi. Przydałoby się coś z tym zrobić.

  Administrator Futbolowo.pl napisał
  Na każde zgłoszenie odpowiadamy w przeciągu 24 godzin. Jeśli nie otrzymałeś wiadomości, być może trafiła do spamu.
  Co do punktu numer 1 - pracujemy nad rozwiązaniem tego problemu i na dniach usterka zostanie naprawiona. Jeśli chodzi o usunięcie zawodnika z kadry, to jest taka możliwość, gdy dany gracz nie jest dodany do żadnego składu meczowego. Jeżeli przy nazwisku osoby nie ma ikonki kosza, to znaczy, że istnieje powiązanie z jakimś meczem.
  Odnośnie problemu numer 2 - rzeczywiście obecne rozwiązanie nie jest najszczęśliwsze i niedługo zostanie ono zmienione. Pozycję będzie można ustalić ręcznie w zakładce z kadrą danej drużyny.
 • MKS napisał
  Znowu jakaś awaria? Czemu brak informacji?

  Administrator Futbolowo.pl napisał
  Prosimy o zgłaszanie usterek bezpośrednio do Pomocy Technicznej (zielony guzik po prawej stronie ekranu w Panelu Administratora). W taki sposób będziemy mogli najszybciej zlokalizować problem i go rozwiązać.
 • Marcin Dudziak napisał
  jak mam zrobic zeby tabela była widoczna nawet bez rozegrania pierwszej kolejki?

  Administrator Futbolowo.pl napisał
  Tabela wygeneruje się automatycznie po wprowadzeniu wyników.

  W przypadku dalszych wątpliwości związanych z obsługą systemu prosimy o kontakt ze wsparciem (zielony guzik Pomoc Techniczna po prawej stronie ekranu w Panelu Administratora).
  Marcin Dudziak napisał
  wprowadziłem nawet przypadkowe wyniki i tabeli nadal nie było... i nie interesuje mnie wasza pomoc techniczna bo tam wg jest pełno opcji których nie mam w panelu administratora
  Administrator Futbolowo.pl napisał
  Problem wynikał z niepotrzebnego zdublowania tych samych rozgrywek. Po naszej interwencji tabela wyświetla się już prawidłowo.

  Jakich opcji nie masz w Panelu Administratora? Prosiłbym o doprecyzowanie problemu.
 • Kolejarz Knapy napisał
  i Jak usunąć drużyny które nie występują w rozgrywkach juniorow ?

  Administrator Futbolowo.pl napisał
  Drużynę można usunąć w zakładce Lista drużyn. Znajdziemy ją, wchodząc w Dane piłkarskie -> Lista rozgrywek -> wybór rozgrywek -> wybór edycji -> Lista drużyn. Opcja usunięcia jest aktywna, jeśli drużyna nie została powiązana z żadnym meczem.

  W przypadku dalszych kłopotów z obsługą prosimy o kontakt ze wsparciem (zielony guzik Pomoc Techniczna po prawej stronie ekranu w Panelu Administratora).
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości