Futbolowo 2.0 – pytania i odpowiedzi

Futbolowo 2.0 – pytania i odpowiedzi

Poniżej znajdują się odpowiedzi na część pytań związanych ze startem nowego Futbolowo.pl, które zadaliście nam w komentarzach pod wpisami, na blogu lub drogą mailową. Zachęcamy do przeczytania.

Dlaczego powstało Futbolowo 2.0?

Futbolowo 1.0 zostało uruchomione publicznie w lutym 2008. Przez kolejne lata wprowadzaliśmy nowe funkcjonalności, poprawialiśmy błędy, aż doszliśmy w końcu do momentu, w którym dalszy rozwój Futbolowo.pl jest niemożliwy bez wprowadzenia całkowicie nowej wersji systemu. Wersji nowoczesnej technologicznie i bardziej elastycznej, przez co znacznie skrócimy czas reakcji na Wasze potrzeby.

Czym się różni Futbolowo 2.0 od Futbolowo 1.0?

Futbolowo 2.0 to całkowicie nowa szata graficzna stron klubowych i panelu administracyjnego, dopasowana do współczesnych trendów w projektowaniu stron WWW. Zawiera również Bazę Wiedzy (umożliwiającą wymianę treści piłkarskich pomiędzy stronami klubów grających w tej samej lidze, takich jak statystki meczu, kadra, terminarz), możliwość prowadzenia wielu stron z jednego konta administracyjnego, 5 GB powierzchni dyskowej na zdjęcia w darmowym koncie oraz obsługę rozgrywek turniejowych oraz pucharowych. W obecnej wersji Futbolowo 2.0 brakuje kilku opcji z Futbolowo 1.0, które będą sukcesywnie dodawane.

Czy Futbolowo 1.0 będzie wyłączone?

W przyszłości Futbolowo 1.0 zostanie wyłączone, o czym poinformujemy Was z 6-miesięcznym wyprzedzeniem, abyście mieli czas na przeniesie potrzebnych Wam danych do Futbolowo 2.0. W najbliższym czasie stary system na pewno nie zostanie wyłączony, bo chcemy, aby każdy z Was mógł się na spokojnie zapoznać z Futbolowo 2.0.

Pod jakim adresem tworzone będą strony na Futbolowo 2.0?

Strony na Futbolowo 2.0 tworzone są pod adresem nazwaklubu.futbolowo.pl. Zabezpieczyliśmy możliwość stworzenia strony o takim adresie, który już istnieje w Futbolowo 1.0.

Kiedy będzie można przenieść stronę z Futbolowo 1.0 na Futbolowo 2.0?

Strony z Futbolowo 1.0, można przenosić już teraz na Futbolowo 2.0, ale wiąże się to z ręcznym przenoszeniem danych, czyli najlepiej zrobić to w następujący sposób:

a) Stwórz stronę na Futbolowo 2.0 o podobnej nazwie jak na Futbolowo 1.0.

b) Część danych związanych z rozgrywkami (terminarze, tabele, wyniki) zostanie pobranych automatycznie z Bazy Wiedzy. Pozostałe informacje musisz wprowadzić ręcznie.

c) Zgłoś nam chęć przeniesienia nazwy strony z Futbolowo 1.0 na stronę stworzoną na Futbolowo 2.0, następnie  wykonamy dla Ciebie zmianę i nowa strona będzie pod starym adresem, a stara strona będzie dostępna z literą "s" w nazwie strony. W praktyce będzie wyglądało to tak:

- nowa strona pod starym adresem http://blekitnitarnow.futbolowo.pl

- stara strona pod adresem z literą "s" w nazwie http://blekitnitarnow.s.futbolowo.pl)

Po uruchomieniu nowej strony pod starym adresem, możecie rozpocząć przenoszenie tych danych archiwalnych, które uważacie, że się Wam przydadzą. Wasza stara strona będzie dostępna do czasu wyłączenia Futbolowo 1.0. Na chwilę obecną nie ma mechanizmów do automatycznego importu danych z Futbolowo 1.0 do Futbolowo 2.0, obie wersje systemu różnią się od siebie na tyle, że w przyszłości przed zamknięciem Futbolowo 1.0 będzie możliwe automatyczne przeniesie części danych ze starszej wersji do nowej, nie wszystkich. Dlatego tu prosimy Was o wyrozumiałość i pomoc, aby w miarę możliwości i chęci z Waszej strony o własnoręcznie przenoszenie danych z Waszych stron, jak już się zdecydujecie na przejście na Futbolowo 2.0.

Co jeśli mam wykupione roczne konto premium na 1.0? Jeśli utworzę stronę na 2.0 subskrypcja będzie przeniesiona?

Tak, Twoja nowa strona na Futbolowo 2.0 otrzyma status premium, a strona na Futbolowo 1.0 stanie się stroną darmową.

Dlaczego herb mojego klubu jest ucięty?

Herby w Futbolowo 2.0 prezentowane są na okręgu. Aby Twój herb ładnie się wyświetlał, musi zostać odpowiednio wycięty. Aby poprawnie wyciąć herb, nie może on zajmować całej powierzchni pliku graficznego, a musi mieć zostawione odpowiednie marginesy, które  w trakcie wycinania na okręgu zostaną odcięte. 

Jeśli chcesz zgłosić usterkę albo masz wątpliwości związane z obsługą, zachęcamy do korzystania z naszego helpdesku. Zobacz jak uzyskać pomoc za pośrednictwem helpdesku.

Komentarze

Dodaj komentarz
 • Kolejarz Knapy napisał
  Jak usunąć zawodnika ?

  Administrator Futbolowo.pl napisał
  Zawodnika można usunąć w zakładce Dane piłkarskie -> Ludzie. Jeśli nie jest przypisany do żadnego meczu, to przy nazwisku danego gracza aktywna jest ikonka kosza, którą należy kliknąć. Jeśli zawodnik jest dodany do jakiegoś spotkania, to najpierw trzeba usunąć to powiązanie.

  Więcej informacji na temat obsługi Futbolowo 2.0 na http://pomoc.futbolowo.pl
 • Paweł Tomaszczyk napisał
  Co się tam u was dzieje, że nie można wprowadzić wyników? Przy kliknięciu w "Lista rozgrywek" pojawia się "503 Service Unavailable". Zgłaszałem to już do Pomocy Technicznej przez zielony guziuk, jednak nadal problem się pojawia.

  Administrator Futbolowo.pl napisał
  Przyjęliśmy zgłoszenie i zostanie ono zrealizowane w swoim czasie. Prosimy o trochę cierpliwość.
 • lukaszs96 napisał
  Abe tu jest bugów ja cie nie moge
  1. Jak wpisuje wynik 0:0 pokazuje mi się - : - zamiast 0:0
  2. W tabeli ligowej pokazuje mi tylko 5 zespołów na 14...
  3. Nie mogę ustawić daty spotkania oraz godziny z przeszłości, chce dodać wyniki i terminarz od początku rundy.
  Za dużo z tym problemów lepiej zostanę przy wersji 1.0...

  Administrator Futbolowo.pl napisał
  Prosimy o kontakt z Pomocą Techniczną (zielony guzik po prawej stronie ekranu w Panelu Administratora). W taki sposób będziemy mogli szybko zlokalizować błędy i je naprawić.
 • Kamil Kajka napisał
  Wpisałem zły wynik meczu i nie mogę go usunąć co mam zrobić?

  Administrator Futbolowo.pl napisał
  Wynik meczu można zmienić samodzielnie. Tutaj krótka instrukcja: http://blog.futbolowo.pl/news/article/zobacz-jak-edytowac-wynik-meczu-video
 • napisał
  Czy w futbolowo 2.0 da się zmienić administratora? W 1.0 już to zrobiłem w "Usługi za gole", ale tutaj tego nie widzę.

  Administrator Futbolowo.pl napisał
  Prosimy o kontakt ze wsparciem (zielony guzik Pomoc Techniczna po prawej stronie ekranu w Panelu Administratora).
 • michuu_9 napisał
  Dodaję zawodnika do drużyny juniorów i wyskakuje komunikat:"Uwaga! Wystąpił błąd, spróbuj ponownie później." Co należy zrobić?

  Adam Wisniewski napisał
  Witam. Udało ci się usunąc ten problem? Bo niestety mam taki sam ;/
  Administrator Futbolowo.pl napisał
  Prosimy o zgłaszanie problemów technicznych prosto do wsparcia (zielony guzik Pomoc techniczna po prawej stronie ekranu w Panelu Administratora). Doraźnie można sobie poradzić z tą usterką, nie wpisując kraju i narodowości nowo dodawanego zawodnika. Wówczas zapisze się w bazie danych i będzie można wprowadzić go do meczów.
 • okocim007 napisał
  W jaki sposób usunąć drużynę z obecnych rozgrywek, jedna ekipa się wycofała dlatego trzeba ją usunąć zarówno z tabeli jak i terminarza pytanie w jaki sposób ?

  Administrator Futbolowo.pl napisał
  Prosimy o kontakt ze wsparciem (zielony guzik "Pomoc techniczna" po prawej stronie ekranu w Panelu Administratora).
 • Administrator Luks Mańkowice napisał
  Wynik 5:1 dla nas a przy dodawaniu strzelców są tylko 4 okienka na wpisanie nazwisk... Pomocy!

  Administrator Futbolowo.pl napisał
  Usterki techniczne proszę zgłaszać za pośrednictwem zielonego przycisku "Pomoc techniczna" po prawej stronie ekranu w Panelu Administratora. W taki sposób będziemy mogli szybko zdiagnozować problem i się z nim uporać.
  Administrator Luks Mańkowice napisał
  Napisalem maila jako usterke.
  Administrator Futbolowo.pl napisał
  Dziękujemy. Zajmiemy się sprawą najszybciej jak to możliwe.
 • Administrator napisał
  W lidze, którą prowadzę mam dwa poziomy ligowe (I i II liga). Jak stworzyć dwa takie poziomy rozgrywek na stronie?

  Administrator Futbolowo.pl napisał
  Na stronie rozgrywek obecnie można prezentować tylko jedne rozgrywki (czyli w tym wypadku jeden poziom ligowy). Dla dwóch oddzielnych poziomów ligowych (czyli dwóch odrębnych rozgrywek) należałoby założyć dwie strony. W przyszłości wprowadzimy możliwość prowadzenia więcej niż jednej ligi na stronach rozgrywkowych.
 • Mateusz Górecki napisał
  Na stronie głownej ukazala się mozliwosc dodania tabeli, wyniki aktualnych rozgrywek, jak to ustawic bo wyswietla sie ze brak danych?

  Administrator Futbolowo.pl napisał
  Należy uzupełnić terminarz rozgrywek. Zapraszamy do naszego nowego Centrum Pomocy, gdzie można znaleźć odpowiedź na wszystkie wątpliwości dotyczące obsługi Futbolowo 2.0 - http://pomoc.futbolowo.pl
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości