Sprawdź nowy moduł ankiet!

Sprawdź nowy moduł ankiet!

W odpowiedzi na Wasze propozycje i uwagi przedstawiamy kolejną nową funkcję Futbolowo 2.0 - moduł ankiet. Możesz teraz publikować sondy na intrygujące tematy i zaktywizować użytkowników swojej strony.

Ankiety są nieodłącznym elementem każdej strony klubu piłkarskiego. Który zawodnik okazał się największym wzmocnieniem drużyny? Jak spiszą się nasi piłkarze w nadchodzącym sezonie? Który wzór koszulek kupujemy? Możesz uzyskać odpowiedzi na wiele ciekawych pytań, a także demokratycznie rozwiązać jakieś sporne kwestie. W Futbolowo 2.0 nie mogło więc zabraknąć ankiet, które dodaliśmy wraz z ostatnią aktualizacją systemu.

Oprócz standardowej ankiety z zestawem przygotowanych odpowiedzi, możesz także opublikować sondę, w której swoje propozycje będą mogli dodawać wszyscy użytkownicy. Dzięki temu uzyskasz maksimum ciekawych odpowiedzi na postawione pytanie lub problem.

Obejrzyj poradnik video dotyczący tworzenia i publikowania ankiety:


1. Aby utworzyć ankietę, wybierz zakładkę Zarządzanie treściami -> Ankiety, a następnie kliknij guzik "Dodaj".


2. Wpisz pytanie ankiety i dodaj odpowiedzi. Określ termin, w którym Twoja ankieta się zakończy. Możesz także umożliwić dodawanie własnych propozycji użytkownikom.


3. Ankietę możesz opublikować w treści newsa. Przejdź do zakładki Zarządzanie treściami -> Aktualności i naciśnij guzik "Dodaj".


4. W edytorze tekstu kliknij guzik "Dodaj ankietę":


5. Wybierz ankietę z listy:

Ankieta w edytorze tekstu będzie wyświetlała się w formie zaślepki "Przykładowa ankieta":


6. Zapisz newsa i gotowe!


Ankieta na Twojej stronie wyświetlać się będzie w taki sposób:

Zachęcamy do przetestowania nowej funkcji i korzystania z niej na swoich stronach! Już wkrótce sami wykorzystamy ją na naszym blogu, by zapytać Was o to, jakie nowe szablony kolorystyczne chcielibyście otrzymać. Dlatego zaglądajcie regularnie na blog.futbolowo.pl!

Tradycyjnie prosimy o wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki w razie wystąpienia jakichś usterek!

Komentarze

Dodaj komentarz
 • Robert Łęcki napisał
  tez sie zgadzam zeby mogli glosowac wszyscy bo tak naprawde jest lepiej nie kazdemu chce sie zarejestrowac na danej stronie to wiem

 • Krzysztof Stronka napisał
  nie moga oddawac glosu niezalogowani uzytkownicy? to kto bedzie korzystal z tych ankiet? chyba tylko wy na waszym blogu

 • Marian napisał
  Facebook to nie jest pepek swiata nie kazdy ma, jednak dobrze byloby zeby kazdy odwiedzajacy strone mogl oddac glos w ankiecie.

  Paweł Holcman napisał
  Każdy odwiedzający stronę może oddać głos w ankiecie.
 • 444 napisał
  Nikt nie będzie się rejestrował na Futbolowo żeby oddać głos w ankiecie, to samo tyczy się możliwości logowania przez Facebooka. Chcemy dodatkową opcję z możliwością udostępnienia głosowania dla niezalogowanych! Postarajcie się lepiej, bo odnoszę wrażenie, że ten moduł powstał tak na "odwal się".

  Administrator Futbolowo.pl napisał (Edytowany przez administratora)
  Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Głosowanie dla zalogowanych sprawia, że wyniki ankiety są rzetelne, bo nikt nie głosuje po kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt razy w jednej ankiecie. W sondzie chodzi chyba o to, by jej wyniki były miarodajne, a nie o to, by zebrać jak najwięcej głosów, prawda? Kto chce, ten zaloguje się przez Facebooka i zagłosuje - to raptem kilka kliknięć.
  Perła Węgrów napisał
  Sprawdzanie głosów po ip byłoby wystarczające, wole mieć takich 30 mniej rzetelnych głosów na koniec ankiety niż tylko 1 oddany głos w pełni rzetelny, który sam oddałem, bo nikt inny nie wziął udział w mojej ankiecie... racja każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy, ale dlaczego o rzetelności ankiety nie może zadecydować administrator strony? Tak samo było z możliwością komentowania przez niezalogowanych użytkowników, na szczęście zdecydowaliście się na udostępnienie tej opcji. Wierze ze i w tym przypadku zmienicie swoje zdanie. Jestem przekonany, że box ankiety może zostać bardziej rozbudowany; głosowanie dla niezalogowanych, możliwość stworzenia anonimowej ankiety bez opcji "zagłosowali:", możliwość edytowania już stworzonej ankiety (jeśli wkradnie się gdzieś literówka to nie ma możliwości poprawić błędu, trzeba stwarzać cała nową ankietę...) itp itd
  Administrator Futbolowo.pl napisał
  Sprawdzanie po IP nie rozwiązuje problemu weryfikacji głosującego, a tworzy dodatkowe kłopoty.
  Niektórzy providerzy usług internetowych dostarczają internet, w którym występuje zmienny adres IP i taki Użytkownik mógłby oddawać głos za każdym wejściem na stronę (liczba głosów rośnie, a głosuje jedna i ta sama osoba, co nie ma żadnego sensu). Inni providerzy usług internetowych maskują adres IP Użytkownika jednym wspólnym adresem IP, co spowoduje, że np. po oddaniu głosu przez jedną osobę, pół osiedla (która korzysta z usług tej samej firmy) będzie miało informację, że już zagłosowała.

  Z całą pewnością nie będziemy dodawali możliwości edycji ankiety, bo to może prowadzić do nadużyć - gdzie została dodana ankieta, a następnie po edytowaniu sens odpowiedzi został zmieniony. Np. Ankieta: "Czy jesteś zadowolony z pracy trenera?" zostałaby zmieniona po kliku dniach na "Czy nie jesteś zadowolony z pracy trenera?"

  Oczywiście będziemy analizowali sposób w jaki wykorzystywane są ankiety na stronach i być może będziemy dokonywali zmian. Obecnie takich zmian nie planujemy.

  Jako Futbolowo.pl nie jesteśmy w stanie zrozumieć części administratorów stron, którzy chcą żyć w wirtualnym świecie, administratorów, którzy cieszą się, że jedna i ta sama osoba pisze anonimowo ze sobą komentarze, gdzie jedna i ta sama osoba dodaje po 30 głosów w ankiecie. Po co tworzyć wirtualną rzeczywistość na stronie, po co pokazywać coś, co nie jest prawdziwe i realne?
  Przecież jako Administratorowi strony zależałoby mi: na stworzeniu bazy Użytkowników, którzy będą prowadzili ze sobą merytoryczną dyskusję, których zdanie jest wartościowe, których znam.
  Jaką wartość ma zdanie anonimowego "obserwatora", który chce strollować i obrazić trenerów oraz zawodników? Jaką wartość ma ankieta, w której jedna i ta sama osoba oddała 30 głosów?

  Wprowadziliśmy możliwość dodawania anonimowych komentarzy i wiecie co? Ilość komentarzy na stronach paradoksalnie nie wzrosła.


  444 napisał
  Boże wy dalej swoje, myslicie ze nie wiem o zmiennym IP i innych problemach wiazacych sie z opcja werfyfikacji glosow w ten sposob? Przyznajcie sie, po prostu nie chce wam sie juz nad ankietami pracowac, zrobiliscie to na odwal sie i nie chcecie tracic wiecej czasu, dlatego rzucacie glupimy argumentami jak powyzej. Co was to interesuje czy moja ankieta bedzie rzetelna czy tez nie? Chce zrobic na swojej stronie nierzetelna ankiete sprawdzana po adresie IP jak to bylo na starym futbolowo. Ankieta dla zalogowanych uzytkownikow jest rownie nierzetelna jak ta, w ktorej dziala system sprawdzania po ip. Tak trzymac, odbijajacie pileczke w nieskonczonosc :)

  @możliwość edycji, kolejny glupi argument "prowadziloby to do naduzyc" to moze zastanowicie sie jak ominac ten problem? Moze wystarczy zrobic mozliwosc edycji ankiet w ktorych nikt jeszcze nie zaglosowal? Po prostu wam sie nie chce ot co :)

  Na mojej stronie ilość komentarzy wzrosła, przynajmniej od czasu do czasu ktos cos napisze. Dajcie administratora mozliwosc sprawdzania ip komentujacych zeby mogli weryfikowac komentarze na swojej stronie tak jak to bylo na Futbolowo 1.0. Ponownie jak z ankietami nie da nam to 100% pewnosci ze ktos tam nie prowadzi jednoosobowego dialogu z samym soba przez anonimowe komentarze ale szczerze watpie zeby komus sie chcialo restartowac internet (zmieniac ip) zeby dodac komentarz na mojej stronie. Poza tym jesli wyczuje ze na mojej stronie opcja anonimowych komentarzy jest przesadnie naduzywana to po prostu zablokuje mozliwosc komentowania osoba niezalogowanym...
  Krzysztof Stronka napisał
  Zgadzam się! Ankieta zrobiona na odwal się!
  Grzegorz Czechowicz napisał
  Cześć Kamil, jestem jednym z twórców Futbolowo.pl, każda rzecz którą wprowadzamy powstaje według ustalonych założeń, w tym przypadku chcieliśmy Wam dostarczyć prosty moduł ankiet, który potencjalnie może uatrakcyjnić wprowadzane przez Was aktualności, a głosowanie w ankiecie będzie dostępne wyłącznie dla użytkowników zalogowanych. Ty zinterpretowałeś to, że jeśli nie ma paru opcji, to nam się nie chciało , mogę zapewnić Ciebie, że chcę nam się i to bardzo wprowadzać nowe opcje oraz usprawnienia do nowej wersji Futbolowo. Na bieżąco analizujemy różne zgłoszenia, propozycje od Was i je wprowadzamy, musimy wybierać co jest najważniejszy w danym momencie, bo nie jesteśmy w stanie zrealizować wszystkiego naraz. Już przyzwyczailiśmy się, że dzisiejszy użytkownik aplikacji internetowych, chciałbym aby wszystko było od razu, na wczoraj :) też byśmy tak chcieli, ale jak każda firma, mamy ograniczone moce przerobowe. W przyszłości może wprowadzimy opcje, o których wspominasz zastanowimy się.

  Pozdrawiam
  Grzesiek
 • li-der1@wp.pl napisał
  Ankieta nie powinna byc dołączona do newsa bo to straszny bałagan powstaje.Powinna być mozliwość zrobienia osobnej zakładki .Takie jest moje zdanie

  Administrator Futbolowo.pl napisał
  Dziękujemy za propozycję. Dodamy możliwość publikowania ankiet na podstronach tekstowych, dzięki czemu łatwo będzie można zrobić sobie zakładkę ze wszystkimi sondami w jednym miejscu. Doraźnie proponujemy utworzenie kategorii newsów "Ankiety" i dodanie tej kategorii jako zakładki w menu (podczas dodawania zakładki w menu należy określić rodzaj modułu jako Aktualności, a następnie kategorię aktualności jako Ankiety).
 • Administrator Futbolowo.pl napisał
  Odnośnie głosowania przez niezalogowanych - nie ma możliwości skutecznej weryfikacji niezalogowanych użytkowników, więc ankiety, w których każdy może głosować dowolną ilość razy nie mają żadnego sensu, wypaczają wyniki. Obecnie, gdy można błyskawicznie zalogować się przez Facebooka, nie jest to aż tak dokuczliwe i sprawia, że wyniki sondy są maksymalnie rzetelne.

  Krzysztof Stronka napisał
  Maksymalnie rzetelne? a chcecie żeby w waszej ankiecie wygrał kolor "różowy"? co to za problem założyć konto, jeśli naprawdę ktoś chce oszukiwać to to zrobi... Zmiana IP czy założenie nowego konta, nie widzę różnicy. My chcemy ankiet z Futbolowo 1.0!
 • Michał Skarboń napisał
  Chwilę działało dobrze, potem zmieniło się na domyślną ankietę ("Pierwsza odpowiedź, Druga odpowiedź...")i już nie da się dodać tamtej, więc to wywaliłem. Poza tym niezalogowani powinni także mieć możliwość głosowania.

  Administrator Futbolowo.pl napisał
  Ankiety działają poprawnie - w edytorze tekstu wyświetla się "zaślepka" z domyślnym widokiem ankiety. Proszę się nią nie sugerować.
 • Marco 95 napisał
  Dokładnie głosowac mogą tylko zajerestrowani nie ma możliwosci zmiany ustawień by kazda osoba odwiedzająca mogła oddac swój głos? bo na takiej podstawie to słabiutko;///

 • KS Tymbark napisał
  Głosować mogą jedynie zarejestrowani użytkownicy? Nie ma możliwości zmiany ustawień?

  444 napisał
  Noo tez jestem w szoku :) Nie ma mozliwosci zmiany jakichkolwiek ustawien :) Noo z wyjatkiem "uzytkownicy moga dodawac wlasne odpowiedzi", tez pewnie nie beda korzystal z opcji ankiet. Pozdro :)
 • GKS Osiek Mały napisał
  Ankieta jest wyswietlana na stronie jako news i dopiero po wejściu w tego newsa można odpowiedzieć na ankietę?

  Administrator Futbolowo.pl napisał
  Ankiety dodaje się w treści newsa. Można dodawać jedną ankietę do wielu newsów, a także w jednym newsie wrzucić kilka ankiet.
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości