Poznaj nowy układ strony głównej na Futbolowo 2.0

W odpowiedzi na Wasze sugestie oraz po przeanalizowaniu ścieżek, którymi poruszacie się po serwisach stworzonych na Futbolowo 2.0, wprowadziliśmy zmiany dotyczące wyświetlania aktualności na stronach głównych.

Modyfikacje wydają się tylko kosmetyczne, ale na pewno ułatwią przechodzenie pomiędzy newsami. Zmienił się bowiem nie tylko układ, ale i sposób otwierania danej aktualności. Nie trzeba już szukać i celować w ikonkę "Przeczytaj" - aktywnym linkiem jest cały news wyświetlony na stronie głównej - dotyczy to zarówno slidera, jak i pozostałych wiadomości.

Odświeżony slider - do przełączania się pomiędzy newsami służą teraz lepiej widoczne, ustawione blisko siebie kółka. Aktywnym linkiem do rozwinięcia wiadomości jest cały obrazek - nie musisz celować w tytuł:

Pod sliderem wyświetlają się obok siebie trzy kolejne aktualności. Zrezygnowaliśmy z ruchomego elementu, na którym prezentowany był lead. Aktywnym linkiem jest teraz cały obszar (nagłówek, obrazek, lead) - nie trzeba celować w ikonkę "Przeczytaj":

Pozostałe aktualności wyświetlają się w formie tradycyjnej listy. Aktywnym linkiem jest cały obszar: obrazek, nagłówek, a także lead:

Mamy nadzieję, że wprowadzone zmiany uprzyjemnią Wam korzystanie ze stron stworzonych na Futbolowo 2.0. Nieustannie zbieramy i analizujemy sugestie, pomysły oraz opinie, tworząc rozwiązania zgodne z Waszymi oczekiwaniami.

Sprawdźcie nowy układ strony głównej. My tymczasem wracamy do prac nad kolejnymi usprawnieniami Futbolowo 2.0.

• Kolejarz Knapy10 napisał
    Witam ! Mam problem, a mianowicie nie mogę przejść do Panelu strony. A otrzymałem zaproszenie od innego administratora. Ja prowadzę również stronę dla juniorów mojego klubu i tam też jak otrzymałem zaproszenie nie mogłem przejść do Panelu ponieważ pisało nie oczekiwany błąd i że nie mam dostępu do tej strony. Proszę o pomoc. Jak by się dało to wolałbym z mojego wcześniejszego konta prowadzić nową stronę.

• Orzeł Myślenice napisał
    Dobrze by było gdyby jakoś dało się w profilu zawodnika zaznaczyć w statystykach, które mecze są w juniorach, a które w seniorach. Np jeden zawodnik może w jednym sezonie zagrać w jun.mł i jun.st i nawet w seniorach, wiec wtedy miałby trzy razy statystyki z jednego sezonu w profilu a na pierwszy rzut oka nie wiadomo które są z jakiej ligi. Moze dobrze by było gdyby obok meczu pokazywało się np II liga juniorów albo coś takiego. Nie wiem nie mam na ten moment innego pomysłu. A co Wy myślicie?

tutaj przykładowy zawodnik, który zagrał 5 meczow w seniorach i 1 w juniorach i w statystykach ma dwa jakby oddzielne sezony

Dziękujemy za propozycję. Zgadza się - w przypadku zawodnika, który grywa w jednym sezonie w różnych drużynach jednego klubu te statystyki mogą być na pierwszy rzut oka niezbyt czytelne. W przyszłości, przy planowaniu kolejnych usprawnień weźmiemy to pod uwagę i poszukamy jakiegoś rozwiązania.
  • Michał Skarboń napisał
    Box sponsorzy powinien być w innym miejscu. Na sam dół raczej nikt nie patrzy - sugerowałbym mały prostokątny boks prawej kolumnie między "Wynikami kolejki", a sekcją "ostatni komentarz" (którą zresztą osobiście uważam za najmniej przydatny element na stronie), bardziej trafi do użytkownika niż klonowany pasek u dołu witryny. Pozdrowiam :)

Dziękujemy za propozycję. Box ze sponsorami na stronach klubowych znajduje się zazwyczaj u dołu strony, więc nasze rozwiązanie to nic innego, jak dostosowanie się do tego trendu. Proszę spojrzeć na przykład na oficjalne serwisy Wisły Kraków, Legii Warszawa czy innych popularnych klubów. Prawa kolumna zawiera już wystarczająco dużo danych i dodanie tam kolejnego boksu odbiłoby się niekorzystnie na czytelności strony.
    Admin napisał
    Box ze sponsorami jest tak mały że nic nie widać na zdjęciu. Proponuje po wykupieniu opcji premiun aby box sponsorzy znalazł się po lewej stronie, jeszcze lepszym rozwiązaniem było by umieszczenie boxu w miejscu gdzie wyświetlane są reklamy dodawane przez futbolowo.pl przy kontach standard.
    Box ze sponsorami w założeniu służy do prezentowania logotypów, więc zdjęcia faktycznie mogą nie być zbyt wyraźne. :) Tak jak pisaliśmy wyżej - jego pozycja jest zgodna z ogólnie przyjętym sposobem prezentowania sponsorów na stronach klubowych.
  • Zryw 1953 napisał
    Osobiście wolałbym aby wszystkie aktualności były dostępne w formie listy a nie jak teraz z podziałem na 3 "kafelki" i lista oddzielona galerią. Nie wygląda to za dobrze :)

Wygląd danego rozwiązania to oczywiście kwestia gustu. Dzięki układowi, który zastosowaliśmy, możliwe jest wyróżnienie najświeższych lub najistotniejszych aktualności.
    Bartek Braciszewski napisał
    kolega ma racje w jednym, nie powinny być newsy przedzielone galerią, źle to wygląda a od użytkowników dostaje informacje, że strona jest nieczytelna i że za dużo jest tego nawalone na stronie głównej.osobiście jestem zdania, że ta galeria na środku strony to zły pomysł. gdzieś bym ją przeniósł albo w inny sposób wyróżnił na stronie. mogą zostać 3 newsy w kafelkach a reszta w liście ale bez tej galerii, pozdrawiam
    Dziękujemy za opinię. Rozważymy ją podczas pracy nad kolejnymi usprawnieniami.
  • max234 napisał
    dobre

• Kris88 napisał
    dając dłuższy tytuł newsa zostaje przysłonięta data, godz, komentarze...

Dzięki za zgłoszenie. Prosimy o kontakt z pomocą techniczną (zielony guzik Pomoc techniczna po prawej stronie ekranu w Panelu Administratora).