Sprawdź ulepszone zarządzanie zawodnikami, nową stronę główną i wiele innych

Sprawdź ulepszone zarządzanie zawodnikami, nową stronę główną i wiele innych

Dodatkowe szablony kolorystyczne, odświeżona strona główna Futbolowo.pl oraz usprawnione zarządzanie kadrą i składem meczowym. Oto nowości, które wprowadziliśmy wraz z ostatnią aktualizacją systemu.

Ulepszone zarządzanie kadrą

Informowaliście nas wielokrotnie, że zastosowany system automatycznego przypisywania pozycji zawodnikom na podstawie składu meczowego nie jest najlepszym rozwiązaniem. Dlatego postanowiliśmy zmienić tę funkcję - od teraz możecie ustalać pozycje graczy odgórnie w zakładce Dane piłkarskie -> Ludzie (podobnie role członków sztabu szkoleniowego). Dana osoba może pełnić różne funkcje, więc nie ma ograniczenia liczby zaznaczonych ról.

Dotychczas kadry swoich drużyn definiowaliście osobno dla każdych rozgrywek oraz sezonów. Od teraz jeden zespół powiązany będzie z jednym sezonem - bez niepotrzebnego podziału na poszczególne rozgrywki.

Ulepszone zarządzanie składem meczowym

Na podstawie Waszych zgłoszeń zmodyfikowaliśmy również system dodawania graczy do składu meczowego. Od teraz wybierać możecie tylko spośród zawodników przypisanych do kadry danej drużyny w danym sezonie. Na pewno ułatwi to i przyspieszy Waszą pracę.

Nowa strona główna

Na nową stronę główną Futbolowo.pl warto zaglądać nie tylko po to, by zalogować się do systemu. Całkowicie ją zmodernizowaliśmy, dodając trzy nowe elementy:

1. Wyszukiwarkę klubów:

Wpisz nazwę klubu, by odnaleźć go w Bazie Wiedzy wraz ze wszystkimi jego stronami.

2. Aktualności z klubów:

Śledź na bieżąco aktualności dodawane przez Administratorów stron na Futbolowo.pl.

3. Ranking stron:

Sprawdź bieżącą klasyfikację dwudziestu najchętniej odwiedzanych stron. Ranking generowany jest codziennie na podstawie liczby odsłon za okres 30 poprzednich dni.

Nowe szablony kolorystyczne

Na podstawie Waszych głosów, które zebraliśmy w specjalnej ankiecie, wyłoniliśmy trzy najbardziej oczekiwane warianty - czarno-zielony, żółto-niebieski i niebiesko-czerwony. Z ostatnią aktualizacją oddajemy w Wasze ręce pierwszy z nich - czarno-zielony. Na żółto-niebieski i niebiesko-czerwony musicie niestety jeszcze trochę poczekać.
W ramach drobnego bonusu dodaliśmy także uniwersalny szablon biało-czarny, który na pewno dla wielu z Was będzie użyteczny.

Aby zmienić szablon swojej strony, wejdź w zakładkę Wygląd strony -> Ustawienia strony.


Pamiętajcie o wyczyszczeniu sobie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki!

Mamy nadzieję, że wprowadzone nowości przypadną Wam do gustu. My tymczasem wracamy do pracy nad kolejnymi usprawnieniami Futbolowo.pl! 

Komentarze

Dodaj komentarz
 • administrator napisał
  ja i tysiące innych poświęciliśmy na 1.0 setki / tysiące godzin ...mam nadzieję, że to wszystko nie zniknie nigdy z sieci i zawsze będzie można chociażby powspominać na "starej" stronce ???

  Administrator Futbolowo.pl napisał
  Doceniamy i jesteśmy pełni podziwu dla tych Użytkowników, którzy są z nami od wielu lat, tworząc rozbudowane, wypełnione informacjami strony. Utrzymywanie starego systemu prędzej czy później zostanie jednak zawieszone. Ale spokojnie - nie stanie się to z dnia na dzień, poinformujemy o tym z odpowiednim wyprzedzeniem. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by już teraz rozpocząć sukcesywne przenoszenie starych newsów czy galerii na nową stronę. Przerwa w rozgrywkach to znakomity moment, by się tym zająć.
 • administrator napisał
  kiedy szablon czarno - czerwony ?

  Administrator Futbolowo.pl napisał
  W ostatnim głosowaniu na najpotrzebniejsze szablony Użytkownicy wybrali: zielono-czarny, żółto-niebieski, niebiesko-czerwony i właśnie takie są obecnie wdrażane. W najbliższym czasie nie planujemy tworzenia kolejnych wariantów kolorystycznych, ale gdy prace nad nimi zostaną rozpoczęte, czarno-czerwony prawdopodobnie będzie jednym z nich.
 • Panda napisał
  Kiedy i czy w ogóle bedzie możliwość przeniesienia danych archiwalnych ze starej strony na nową wersję? :)

  Administrator Futbolowo.pl napisał
  W najbliższym czasie taka możliwość niestety się nie pojawi, bo przygotowanie odpowiedniego narzędzia sparaliżowałoby pracę zespołu nad kolejnymi funkcjonalnościami i usprawnieniami. Skupiamy się póki co na najpotrzebniejszych opcjach typowo piłkarskich oraz Waszych najciekawszych propozycjach dotyczących rozwoju systemu.
 • Admin napisał
  Super zmiany. Jednak muszę trochę krytyki dorzucić. Przesadzacie z reklamami co jest strasznie denerwujące. Poza tym jeżeli ktoś chce prowadzić stronę oficjalną klubu na pewno potrzebuje na niej przedstawić sponsorów klubu co w takiej formie jak teraz jest po prostu kpiną. Apeluje o wprowadzenie panelu w którym będzie można zareklamować sponsorów choćby w opcji premium.

  Administrator Futbolowo.pl napisał
  Dzięki za opinię. Co do reklam - jak już kiedyś wspominaliśmy, są one nieodłączną częścią mediów internetowych i to dzięki nim możemy Wam udostępniać darmowe narzędzia do tworzenia stron piłkarskich. Staramy się osiągnąć złoty środek pomiędzy ich uciążliwością a skutecznością. Oczywiście oferujemy także możliwość wykupienia planu abonamentowego Standard, w którym reklamy się nie wyświetlają.
  Jeśli chodzi o sponsorów, to udostępniamy standardowe rozwiązanie w formie boksa u dołu strony - jak na każdej nowoczesnej stronie klubowej. Z tego, co widzę na Twojej stronie, wystarczy jednak szczypta kreatywności, by zrobić użytek z innych dostępnych funkcjonalności. :)
  Nie jest wykluczone, że w przyszłości w ramach konta premium pojawi się możliwość umieszczania własnych bannerów reklamowych.
  Admin napisał
  Myślę że opcja premium z bocznym paskiem sponsorów klubu była by dobra, oczywiście w rozsądnej cenie. Jeżeli ktoś prowadzi stronę oficjalną sponsorzy chcą być widoczni.
  Pozdrawiam :)
 • am.gwiazda2000 napisał
  Świetnie !!!

 • Michał Skarboń napisał
  Gdzie można podejrzeć ranking? Nie widzę go nigdzie u siebie :)

  Administrator Futbolowo.pl napisał
  Obecnie pierwsza dziesiątka rankingu prezentowana jest na stronie głównej futbolowo.pl (dla niezalogowanych). W przyszłości wprowadzimy całościowy ranking najpopularniejszych stron, który będzie dostępny także z Panelu Administratora.
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości