Część 4: Własna domena Twojej strony piłkarskiej

Część 4: Własna domena Twojej strony piłkarskiej

Własna domena to wizytówka każdej dobrej strony internetowej. Nie inaczej jest w przypadku serwisów piłkarskich na Futbolowo.pl - wyróżnij się z tłumu unikalnym adresem, który będzie łatwy do zapamiętania i sprawi, że Twoja strona będzie prezentować się profesjonalnie.

Po co własna domena?

Możemy wyróżnić przynajmniej kilka zalet wynikających z podpięcia własnej domeny:

  • jest łatwa do zapamiętania i przekazywania innym,
  • wspomaga promowanie marki klubu czy rozgrywek,
  • wygląda bardziej prestiżowo i profesjonalnie.

Własną domenę można z powodzeniem eksponować w różnych miejscach - na biletach, plakatach, bannerach czy strojach. Stanowi znakomite uzupełnienie wizerunku klubu czy rozgrywek - podkreśla profesjonalizm i znakomitą organizację. Unikalny adres jest też łatwy do zapamiętania, a ponadto można go szybko przekazywać innym osobom.


Jak to zrobić?

Własną domenę trzeba najpierw wykupić u jednego z rejestratorów. Wybierać można spośród między innymi takich firm, jak home.pl, nazwa.pl, kei.pl, domeny.pl, ovh.pl i inne. Warto zwrócić uwagę nie tylko na ceny rejestracji domen, ale głównie ich przedłużenia. Może się okazać, że za promocyjną ceną rejestracji domeny, kryją się wysokie koszty jej dalszego utrzymania, dlatego na początku należy dokładnie wszystko przeliczyć i wybrać najbardziej opłacalną ofertę.

Uwaga! Pamiętaj o dokładnym przeczytaniu regulaminu danego usługodawcy! Poznaj koszt rejestracji domeny, jej przedłużenia oraz czas trwania umowy.

Po wykupieniu domeny należy podpiąć ją do swojej strony piłkarskiej na Futbolowo.pl. Jest to opcja dostępna po wybraniu planu abonamentowego Standard. By podpiąć własną domenę, wejdź w Przegląd -> Plan abonamentowy i kliknij "mam domenę i chcę ją podpiąć". W przeciągu 24 godzin otrzymasz wiadomość e-mail z dalszymi instrukcjami.


Ile to kosztuje?

Rejestracja domeny z rozszerzeniem .pl to koszt od kilku do nawet 100 zł. W przypadku najpopularniejszej na świecie domeny z rozszerzeniem .com cena waha się od około 30 do około 70 zł. Istotniejszy jednak jest koszt przedłużenia domeny, który trzeba będzie ponosić co rok (lub w innych odstępach czasu, zgodnie z ofertą danego rejestratora). Tu w przypadku domeny .pl trzeba liczyć się z ceną od ok. 40 do ok. 100 zł. Przedłużenie domeny .com będzie nieco tańsze - od ok. 30 do ok. 60 zł. Znacznie niższy koszt dotyczy tak zwanych domen regionalnych (np. waw.pl) - rejestracja już od ok. 4 zł, a przedłużenie od ok. 15 zł.

Pamiętaj o przejrzeniu i porównaniu ofert przynajmniej kilku rejestratorów. Warto skorzystać z usług mniej znanych firm, które zazwyczaj proponują bardziej korzystne ceny.

Własna domena to niezbędny element każdej profesjonalnej strony piłkarskiej. Warto rozważyć taką inwestycję, by poprawić wizerunek nie tylko swojego serwisu, ale i całego klubu.

Przykładowe strony piłkarskie na Futbolowo.pl z własną domeną:

do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości